Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa już o 25 lat. W uroczystej konferencji z okazji 25-lecia powstania strefy uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa już 25 lat
fot. LUW/gov.pl

Realizujecie to, co bardzo często powtarza premier Mateusz Morawiecki: inwestycje potrzebują bezpiecznej i stabilnej przystani. Polska na mapie świata i Europy jest taką przystanią. Polski rząd wspiera inwestycje szerokim wachlarzem rozwiązań podatkowych – podkreślał Wojewoda Władysław Dajczak, który uczestniczył w uroczystościach 25-lecia powstania KSSSE.

W uroczystościach wziął udział wiceminister Grzegorz Piechowiak który w trakcie swojego przemówienia podkreślił wagę zmian wprowadzonych przez polski rząd w obszarze rozszerzenia działalności stref. Od 2018 roku, po zmianach w sposobie zarządzania strefami, obszar całego kraju stał się taką strefą. W roku 2021 strefa kostrzyńsko-słubicka wydała 54 decyzje o wsparciu inwestycji.

Zobacz:  Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ostatnie 6 lat to bardzo dobry okres dla Strefy. Inwestycje powyżej 130 milionów w infrastrukturę przygotowującą nowe obszary inwestycyjne. Działalność K-S SSE to przede wszystkim bardzo aktywne działania polegające na przyciąganiu inwestorów. Ostatnio w Szprotawie miałam okazję osobiście się o tym przekonać podczas ceremonii wkopania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki. Tajwański inwestor zbuduje fabrykę, która będzie wykonywała nowoczesne części samochodowe. Podczas rozmowy z inwestorem usłyszałem same pozytywne opinie na temat działalności prezesa i strefy oraz całego projektu Polskiej Strefy Inwestycyjnej – mówił wojewoda.

Zobacz:  VIII Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy - jeszcze więcej atrakcji i spotkanie z Mikołajem

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa już 25 lat

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Całkowita powierzchnia obszarów przez nią zarządzanych to 35 powiatów, 5 miast na prawach powiatu oraz 283 gminy; jest to jedna z największych stref w Polsce – swym zasięgiem obejmuje województwa lubuskie, zachodniopomorskie i część wielkopolskiego. Od początku swojej działalności firmy działające na terenach strefy zadeklarowały inwestycje na ponad 13,4 miliarda złotych, co przełożyło się na utworzenie 54 tysięcy miejsc pracy.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz