Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Lubuskie powiaty i gminy otrzymają ponad 83 miliony złotych na inwestycje drogowe.

Inwestycje drogowe w Lubuskiem. 83 mln zł na remont i budowę nowych dróg
fot. LUW/Portal Gov.pl

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Ponad 83 mln zł na inwestycje drogowe w Lubuskiem

Kolejna dobra informacja dla samorządów województwa lubuskiego, ale i dla wszystkich Lubuszan. Województwo lubuskie otrzymało ponad 83 mln zł na remont i budowę nowych dróg. Te inwestycje są bardzo ważne i oczekiwane przez społeczności lokalne.W tym rozdaniu mamy 43 projekty, które dostały dofinasowanie. W sumie od 2016 roku już 430 mln zł trafiły do lubuskich samorządów na realizację inwestycji infrastrukturalnych – podkreślił w czasie konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:  Wracają upały w Lubuskiem. W weekend na termometrach znów zobaczymy 30 stopni

W czasie spotkania wojewoda przekazał staroście powiatu wschowskiego Andrzejowi Bielawskiemu symboliczny czek na 10 608 018 zł, które samorząd otrzyma w ramach dofinansowania z rządowego funduszu. Środki te powiat przeznaczy na rozbudowę drogi powiatowej nr 1011F SławaKrzepielów – etap I.

RFRD – program, który zmienia oblicze polskich dróg

Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to program, który jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do tej pory do województwa lubuskiego trafiło z RFRD już ponad 219 milionów złotych. Dzięki nowym środkom niebawem w realizacji będą kolejne potrzebne inwestycje drogowe do których należą m.in.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1339F na odcinku od węzła A2 do planowanej obwodnicy i budowa obwodnicy miasta Trzciel, rozbudowa drogi gminnej nr 103573F w Szprotawie, budowa drogi gminnej w Maszewie czy przebudowa ulicy Pierwszej Brygady w Drezdenku.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz